Zmiany w planie zajęć

Pojawiły się pierwsze kwiaty: przebiśniegi, krokusy, hiacynty…, „wierzba ma już listki młode, biała brzoza – małe pąki”. Przylatują pierwsze ptaki: „Krążą nad domem boćki znajome, goście zza siedmiu mórz”, „Co robisz szpaczku, pyta wiewiórka?”. Pora na wiosenne porządki: „Wyrzucam z budki trawę i piórka”. Pogoda jest zmienna: “W marcu jak w garncu” — o czym opowiadał teatr cieni. „Nocą jeszcze wietrzyk chłodzi, ale dniem już cieplej bywa”. „I po tym można od razu poznać, że wiosna jest tuż, tuż”… Zmiany pojawiły się nie tylko w przyrodzie. Plan naszych poniedziałkowych spotkań też uległ przemianie i prezentuje się następująco:

Godzina Zajęcia
10.30-10.45 Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami dziecięcej matematyki / gimnastyka
10.45-11.00 Zajęcia z j. angielskiego
11.00-11.30 Przerwa — czas na zabawę dowolną (podwórko lub sala)
11.30-12.10 Zajęcia umuzykalniające

Zajęcia z języka angielskiego prowadzi pani Monika Kawa, a towarzyszy jej maskotka — Tony. Razem wprowadzają nas w świat innej mowy, który z zajęć na zajęcia staje się nam bliższy. Gdy pani Monika mówi, dzieci słuchają urzeczone. Nie można nie wspomnieć o Grzesiu, który pomaga mamie w zajęciach najlepiej, jak potrafi.

Gimnastykę prowadzi pan Adam Brawata. Jako wytrawny przewodnik zabiera dzieci na wycieczki, na których spotykają ich różne przygody. Czasem trzeba rąbać drwa, jeździć na rowerach, stać się na chwilę myszołowem lub żabką, innym razem pracować na budowie, skakać przez rzeczkę, nosić jajeczka na łyżkach i koniecznie się ścigać!

Przyłączyły się do nas też nowe dzieci, które serdecznie witamy w naszym gronie!